logo
tyhjä neulekuva
neulekuva neulekuva neulekuva neulekuva
  tyhjä

AJANKOHTAISTA... KOULUTUS... YRITTÄJÄT... KESKUSTELU... NEULETIETOA ... KUVAGALLERIA ... PALAUTE

tyhjä
tyhjä

yritykset
Suomessa

yritykset
ulkomailla

rekisteri
 
tyhjä

Neulenetti > rekisteri
viiva

 

A

Studio Adawool
Designer Leena Rouhiainen
Kenttätie 8 aB
00720 Helsinki
041-528 2231
leena@adawool.net
http://www.adawool.net

 
Akita Oy
Kanavaniemi 5
02380 Espoo
tel. 09-8884 084, fax. 09-8884 514
mirvi.karvonen@akita.fi
 
B

Biketex Oy/PiikkoPirta
Kauppiaskatu 13 F 145
20100 Turku
tel. 02-275 6940
piikkopirta@biketex.fi
http://www.piikkopirta.fi

E

EVTEK Muotoiluinstituutti
Lummetie 2
01300 Vantaa
020 755 3403
http://www.evtek.fi

F

Hannele Flod-Koponen
Isokaari 7B
00750 Helsinki
050-530 2888
flod-koponen@kolumbus.fi
http://www.kolumbus.fi/flod-koponen

 
T:mi Ritva Forsberg
Jokikatu 35
06100 Porvoo
tel./fax. 019-667 298
0400-667 298
ritva.forsberg@kolumbus.fi

H

Jaana Huhtanen Design
Mattilantie 6
13100 Hämeenlinna
03-616 9822
040-744 4343
jaana@jaanahuhtanen.com
http://www.jaanahuhtanen.com

 
Hämeen ammattikorkeakoulu
Muotoilun suuntautumisvaihtoehto

PL 190
13101 Hämeenlinna
03-646 751
http://www.wetterhoff.hamk.fi
 
M
Mai Niemi Design House
Et. Heikelintie 12 K 20
02700 Kauniainen
Tel./Fax:09 547 3738, Gsm:044-595 7476
info@mainiemi.com
http://www.mainiemi.com
 
Kati Metsä
Maununtie 14 E 39
01450 Vantaa
050-384 6282
kati.metsa@evtek.fi
N

Tuija Nieminen/EVTEK Muotoiluinstituutti
Lummetie 2
01300 Vantaa
050-589 7327
tuija.nieminen@iad.evtek.fi

 

Novita
Kiviaidankatu 2 F
00210 Helsinki
09-613 176
info@novita.fi
http://www.novita.fi

O

Orneule Oy
Neuletie 3
35300 Orivesi
tel. 03-358 9900
fax. 03-358 9950
orneule.@orneule.fi
http://www.orneule.fi

P

Pirkanmaan taitokeskus
Kulttuuriala

Valkeakoskentie 19
37500 Lempäälä
03-315 5203
sirkka.kuula@pirta.tampere.fi
http://www.pirta.net

 

Privato Oy
Pursimiehenkatu 1, liike 3
00150 Helsinki
09-611 615
riitta.sarssi@privato.fi

R

Neulestudio Rosa Matilda
Sakarinkatu 3
00500 Helsinki
040-546 6910
rosamatilda@welho.com
http://www.rosamatilda.com

T
Jelena Tahvanainen
Päivärinteentie 11 B 33
04250 Kerava
0500-206584
jelenata@evtek.fi
 
tanjaak
Lisolantie 5 c 26
13210 Hämeenlinna, Finland
+35840 8228 219
tanja@tanjaak.com
http://www.tanjaak.com
 

Tarina collections
Design Elina Kauhanen
Nissaksentie 25 F 16
01200 Vantaa
tarina@tarinacollections.com
http://www.tarinacollections.com

 

Victoria Thompson
sohjo@fsmail.net

V

Vihreä Vyyhti Oy
Hakaniemen halli, 2. krs.
00530 Helsinki
Tel. 09-753 7504
Fax. 09-752 1569
lea.oksanen@vihrea-vyyhti.inet.fi
http://www.vihreavyyhti.fi

 
viiva
 

tyhjä